Kontaktni inženiring, s pomočjo obvladovanja kontaktnih obremenitev, deformacij, topografije, hrapavosti, materialnih in drugih lastnostih površin od nano do makro skale, tehnik in tehnologij površinske obdelave ter površinskih modifikacij, omogoča učinkovit kontaktni prostor, ki zagotavlja želene tribološke lastnosti mehanskih sistemov.
Na področju maziv in mazanja se ukvarjamo s preučevanjem mazanja v različnih režimih ter celovitim pristopom povezovanja kontaktov površin in maziv v sinergijsko delujočo celoto. Pri tem se še posebej posvečamo problemom mejnega mazanja najbolj obremenjenih kontaktov ter problematiki okolju prijaznejših (zelenih) tehnologij mazanja.
Površinska nanotehnologija uporablja napredne analize in karakterizacijo površin ter fizikalno-kemijskih procesov na površinah za doseganje inovativnih površinskih funkcionalnosti. S pomočjo sodobnih analitičnih metod in orodij omogoča poglobljeno razumevanje površinskih procesov in interakcij od nano do makro nivoja.
Tehnična diagnostika se uporablja pri tehnologiji vzdrževanja po stanju in največkrat uporablja vibro-akustične meritve ter analizo olja. Sestavljena je iz štirih področij; zajem in pred-analiza podatkov, diagnostika poškodb, napoved sprememb poškodb po času in ukrepanja.
Ukvajamo se s stabilnim in predvidljivim stanjem naprav v proizvodnem procesu ter nadzorom nad vzdrževanjem, ob hkratnem celovitem načrtovanju stroškovno ugodnega obvladovanja sistemov od projektiranja, nabave, montaže, preko delovanja, vzdrževanja, razgradnje in reciklaže.
Področje tribologije naprednih mehanskih sistemov pokriva najzahtevnejše tribološke kontakte, ki zagotavljajo delovanje sistemov z visoko dodano vrednostjo pri najkompleksnejših kontaktnih pogojih.